Przejdź na stronę główną Interia.pl

Narty, wino i śnieg

Schladming-Dachstein należy do czołowych i najsilniejszych pod względem gospodarczym regionów turystycznych w Austrii.

Zajął on 6. miejsce wśród najpopularniejszych destynacji turystycznych w Austrii (wg ÖHV),  a dzięki  MŚ w narciarstwie alpejskim w 2013 r. jego popularność wciąż rośnie.

Nie tylko na stokach

Dla przybywających zimą turystów Schladming-Dachstein ma dobrze przemyślaną, różnorodną ofertę, skoncentrowaną na zboczach w sumie 9 gór.

Reklama

85 kolejek linowych, 230 km stoków i nowoczesna, dobrze rozbudowana infrastruktura, umożliwiają swobodne korzystanie z narciarskiego urlopu. Główny punkt regionu stanowi huśtawka narciarska 4 szczytów - Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Dodatkowo otaczają ją ośrodek narciarski Fageralm na zachodzie, a od wschodu ośrodki Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm. Na wszystkich dziewięciu górach regionu narciarskiego dużą wagę przykłada się do wysokiej jakości oferty dla rodzin i dzieci.

Dla najmłodszych narciarzy przygotowano cały szereg atrakcji - od pierwszej w Austrii narciarskiej huśtawki dla dzieci przez specjalne "dziecięce" trasy narciarskie aż po Audi Kinderland - teren narciarski dla najmłodszych.

Przeżyj to w Ski amadé

Schladming-Dachstein jest jednym z pięciu regionów należących do Ski amadé - terenu narciarskiego oferującego największe narciarskie atrakcje w Austrii. 25 renomowanych ośrodków narciarskich, 270 nowoczesnych kolejek linowych i 760 km doskonale utrzymanych stoków to podstawowe elementy jego oferty. Do tego dochodzi jeszcze gęsta sieć punktów serwisowych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i szkół narciarskich. Ski amadé oferuje swoim gościom coś zupełnie wyjątkowego - karnet narciarski, który można nabyć w każdym z regionów. Karnet ten otwiera przed jego posiadaczami całą różnorodność tego ogromnego terenu i możliwość poznawania go wszystkimi zmysłami.

Wyprawa na lodowiec

Zastrzyk adrenaliny czy święty spokój? Specjalna atrakcja regionu - lodowiec Dachstein - dzięki nowej kolejce gondolowej stała się łatwo dostępna. Wokół górnej stacji kolejki czekają niepowtarzalne miejsca, wzbudzające podziw i dreszczyk emocji  - m.in. platforma widokowa Sky Walk, Pałac Lodowy, najwyższy most wiszący w Austrii i "Schody donikąd".

Jeśli jednak podczas zimowego urlopu poszukujecie przede wszystkim spokoju i odprężenia, Schladming-Dachstein potrafi je zapewnić na różne sposoby. Spragnionym ciszy i spokoju polecamy wyprawy skiturowe, wędrówki na rakietach śnieżnych i zwykłe spacery wśród malowniczych krajobrazów oraz liczne narciarskie trasy biegowe, które oferują najlepsze warunki zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Jadłospis na medal

Wyniki ostatniego studium Mountain Management pt. "Best Ski Resorts" nie pozostawiają wątpliwości: Schladming ma "najlepszą ofertę gastronomiczną w górach". To prestiżowe wyróżnienie jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród w sumie 42 000 gości 55 najlepszych ośrodków narciarskich Europy. Zadowolenie gości region zawdzięcza w wysokim stopniu dużej różnorodności lokali gastronomicznych.

Bogactwo smaków

Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 97 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein, z których część jest dumnymi laureatami kulinarnych nagród. Środkiem do tego celu jest bogata oferta kulinarna, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Różnorodność menu schronisk narciarskich wzbogaca ofertę turystyczną, a goście potrafią to docenić. W dzisiejszych czasach urlopowicze na stokach oczekują czegoś więcej niż kiełbaska z frytkami. Schroniskowi kucharze w Schladming proponują regionalne potrawy, przygotowane według tradycyjnych przepisów - od talerza pożywnej zupy przez placuszki z prawdziwym styryjskim serem po świeży, domowej roboty strudel.

Gościnność po styryjsku

Goście regionu Schladming-Dachstein, szczególnie ci zakwaterowani w rodzinnych hotelach i pensjonatach, mają okazję poznać i pokochać "styryjski styl życia". Oprócz szczerej serdeczności wyróżnia go bezpośredni, naturalny i inspirujący charakter relacji międzyludzkich, który tak mocno łączy ze sobą ludzi. To jest właśnie najważniejszy powód, dla którego goście regionu Schladming-Dachstein tak często tutaj wracają. Styria nazywana jest także "delikatesami Austrii". Duży wybór styryjskich produktów i przysmaków - w połączeniu z właściwą dla regionu gościnnością i sztuką kulinarną - podbija serca miłośników dobrej kuchni, gości schronisk, klasycznych zajazdów, restauracji i innych lokali.

Narty i wino

W dniach 14-21.03.2015 w Ski amadé odbędzie się tydzień nart i wina. W sezonie zimowym 2014/15 Ski amadé współpracuje z organizacją Österreich Wein Marketing (ÖWM). Akcja ma promować w schroniskach narciarskich austriackie wina i kulturę związaną z winiarstwem. Zainteresowani narciarze powinni szukać plakietki informującej o certyfikacie "Genuss-Partner“. Jest to wyróżnienie przyznawane schroniskom narciarskim, których goście mogą sobie wyszukać swoją lampkę wina z obszernej palety austriackich win - może być do posiłku, dla relaksu na słonecznym tarasie albo po prostu po to, aby nacieszyć się smakiem dobrego wina.

 


materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje