Przejdź na stronę główną Interia.pl

Londyn: Zakupy dla hipsterów

Londyńska Redchurch Street, ze swoimi barwnymi graffiti i trzy-, czteropiętrowymi budynkami z czerwonej cegły to miejsce, gdzie kwitnie handel najnowocześniejszymi markami.


Reklama

Położony w Shoreditch na East Endzie obszar stracił swoją podłą reputację miejsca, które należy omijać, i przekształcił się w dynamiczne mieszkaniowe i handlowe centrum, chętnie wybierane przez modną młodzież. Szczególnie przyciąga Redchurch Street. Swoje sklepy otwarły tu zarówno sieciówki jak i lokalne marki, sprzedające ubrania i artykuły wyposażenia wnętrz oraz inne interesujące artykuły takie, jak czekolada  bean-to-bar od brooklińskiej firmy Mast Brothers, która otworzyła tu swoją pierwszą zagraniczną filię w lutym.

Purple Shop Shoreditch

 

Fioletowe drzwi prowadzą nas do pracowni, gdzie Dot Gurter ręcznie szyje dziecięce ubranka z organicznych materiałów. Jest dumna z projektowania wygodnych ubrań jak dżinsy na gumce albo podkoszulki z miękkiej bawełny o zabawnych wzorach np. kremowy z nadrukiem przedstawiającym misia należącego do jej synka. Ceny od 17 funtów

103 Redchurch St., 44-20-7739-0128; www.pskidswear.co.uk

Eizenstein

Ten dwupoziomowy sklep otwarty w marcu w budynku z epoki wiktoriańskiej sprzedaje awangardowe ubrania dla mężczyzn i kobiet pochodzące zarówno od dobrze zapowiadających się jak i już uznanych marek. Do przyciągających wzrok egzemplarzy należy drapowana damska koszula z niebieskiej organzy przyjmująca niemal rzeźbiarskie formy od koreańskiego projektanta pracującego w Paryżu, albo futurystyczna męska puchówka z czarnym połyskiem i wysokim kołnierzem od japońskiego projektanta, który kiedyś był DJ-em. Ceny od 80 funtów.

105 Redchurch St., 44-207-729-7944, eizenstein.uk

Tracey Neuls

Tytułowa projektantka zasłynęła butami (damskimi i męskimi), które pasują jak druga skóra. Te ręcznie robione dzieła są efektownie zaprezentowane w jej małym butiku - wiszą na czarnych sznurówkach przymocowanych do sufitu. Jej buty są wykonywane z różnych materiałów w tym końskiego włosia i płótna. Ostatnie odkrycia? Granatowe męskie mokasyny z perforowanej skóry i pomarańczowe damskie wiązane botki. Ceny od 150 funtów.

73 Redchurch St., 44-20-7018-0872; traceyneuls.com

T2

Herbata jest gwiazdą tej znajdującej się na północnej półkuli filii australijskiej firmy, która specjalizuje się ona w wybieraniu najlepszych liści z całego świata i tworzeniu własnych mieszanek. Ponad 250 rodzajów, w tym oolong i zielona, są wystawione na półkach, a personel chętnie zaparzy każdy z nich, jeśli zaciekawiony klient będzie chciał spróbować. Ceny od 3 funtów.

50 Redchurch St., 44-20-7613-3310, T2tea.com

Labour and Wait

Zadziwiająca mieszanka towarów jest sprzedawana w tym przestronnym sklepie. Znajdziemy tu akcesoria, ubrania i sprzęty kuchenne. Dobór towarów sklepie jest zmienny i nieprzewidywalny, ale ostatnio można było kupić blokadę do drzwi z grubego sznura od miejscowego rolnika, bretońskie koszule w czerwone paski, emaliowane garnki w różnych rozmiarach i staromodne pledy. Ceny od 1 funta.

85 Redchurch St., 44-20-7729-6253; labourandwait.co.ukReklama

Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje