Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dobre adresy w Marrakeszu

Chociaż większość odwiedzających Marrakesz od razu udaje się do Medyny i jej suków, to dzielnica Guéliz lub "Nowe miasto", w którym zgodnie z nazwą miesza się nowe i stare, jest równie ciekawa.

- To naprawdę skrzyżowanie nowoczesnego i tradycyjnego Maroka - powiedział Arnaud Foltran, właściciel restauracji Kechmara. Reputacja dzielnicy zostanie jeszcze umocniona, gdyż na jesień 2017 roku planowane jest otwarcie muzeum Yves Saint Laurenta zaprojektowane przez paryską firmę architektoniczną Studio KO.

Lalla

Reklama

Ten modny sklep został otwarty ubiegłej wiosny. Miłośnikom akcesoriów oferuje: breloczki z koralików, skórzane torebki w jaskrawych kolorach i  sakiewki z frędzlami zaprojektowane przez Laetitię Trouillet, która urodziła się w Bordeaux, ale uczyniła Marrakesz swoim domem ponad dziesięć lat temu.

35, boulevard El Mansour Eddahbi; 212-5-24-44-72-33; lalla.fr

Kechmara

To nie tylko restauracja i bar na dachu budynku, ale i nieustannie zmieniającej się wystawy sztuki np. rzeźb z kolekcji Saatchi lub fotografii Simona Saliota. Dania takie jak lokalnie wyrabiana burrata lub sałatka z ośmiorniczek pojawiają się w sezonowym menu.


Maison LAB

Na ścianach tego nowego sklepu z meblami i designem prowadzonego przez nowojorskiego projektanta Martina Raffone widnieją murale z geometrycznym przedstawieniem berberskiego alfabetu. To miejsce jest uosobieniem marokańskiego modernizmu. Butik otwarty w lutym oferuje przede wszystkim własną markę mebli będących współczesną adaptacją marokańskich mebli. Można tu dostać wykonaną z orzechowego drewna wersję słynnego krzesła  zig zag Gerrita Thomasa Rietvelda.

44, rue Tarik Bnou Ziad No.1; 212-5-24-43-39-36; maisonlab.com

Geleria Davida Blocha

Po przepracowaniu kilku lat w branży modowej pochodzący z Paryża  David Bloch otworzył tę galerię w 2010 roku, by wystawiać kolekcje międzynarodowej grupy 20 artystów takich, jak SupaKitch i  Augustine Kofie. Większość prac jest abstrakcyjna, optyczna i graficzna, twierdzi Bloch, to most między sztuką ulicy a sztuką współczesną.

8 bis, rue des Vieux Marrakchis; 212-5-24-45-75-95; davidblochgallery.com

Atelier  Marrakshi LIFE

Ta pracownia i sklep oferują męską kolekcję odzieży Randalla Bachnera, fotografa mody.

To ręcznie tkane wyroby w stylu hipsterów z Venice Beach. - Można tu zobaczyć jak prace wyłaniają się spod ręki rzemieślnika, jak krawcy dokonują ostatnich poprawek, a później coś kupić mówi Bachner, o sklepie który otwarto w styczniu.

111, rue Yougoslavie, parter; 212-5-24-38-98-76; facebook.com/MarrakshiLIFEfacebook.com/MarrakshiLIFE

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama