Reklama

Perfekcyjne paznokcie

Pielęgnacja ich nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Wymaga jednak... cierpliwości.

Elegancki wygląd

Wypielęgnowane dłonie to nie tylko ich gładka, nawilżona skóra, ale także zadbane paznokcie, czyli starannie wykonany manikiur. Kropką nad "i" są pomalowane paznokcie. Kobiety, które lubią modowe nowinki, mogą sięgnąć po kolory, które będą na topie w nadchodzącym sezonie: pastelowy róż, błękit, szarość (np. z metalicznym lub hologramowym połyskiem) oraz kobalt.

Paniom, które cenią klasykę, polecamy odcienie czerwieni (odmładzają dłonie!). Jeśli nie możesz mieć intensywnie pomalowanych paznokci - zrób francuski manikiur lub choćby pociągnij je bezbarwnym lakierem - pięknie je nabłyszczy.

Reklama

Sposoby na przebarwienia

Aby szybko rozjaśnić żółte paznokcie albo usunąć nalot lub brzydkie plamki wokół nich, natrzyj koniuszki palców papką przygotowaną z soku z cytryny i sody oczyszczonej (jeśli nie masz sody - możesz zanurzyć palce w kawałku cytryny i chwilę potrzymać). Inny sposób to delikatne szorowanie paznokci szczoteczką i wybielającą pastą do zębów.

Gdy skórki się zadzierają

Jeśli systematycznie będziesz robić manikiur, unikniesz bolesnych zadziorków. Narastające na paznokcie skórki zmiękczaj specjalnym preparatem do skórek i odsuwaj patyczkiem. Jeśli są twarde i grube, delikatnie wycinaj je cążkami. Pękającą, suchą skórę wokół paznokci smaruj (i masuj) tłustym kremem. I pamiętaj o rękawiczkach ochronnych podczas prac domowych oraz na dworze, gdy zrobi się zimno (rozmiękczony wodą lub podrażniony wiatrem naskórek jest podatny na uszkodzenia.

Kiedy odżywka

Gdy paznokcie są osłabione, kruche lub zniszczone, np. po zdjęciu tipsów, wzmocnij je odżywczą kuracją. Preparat dobierz do stanu i potrzeb paznokci (np. regenerujący, wzmacniający, utwardzający, wygładzający). Odżywka zwykle wygląda jak bezbarwny lub mleczny lakier. Nakłada się ją codziennie, przez kilka dni, nie zmywając poprzedniej warstwy. Po tygodniu można zmyć odżywkę i powtórzyć zabieg.

Dzięki temu składniki nawilżające i odżywcze zawarte w kosmetyku działają intensywnie i skutecznie regenerują osłabione płytki. Możesz też wypróbować regenerujące odżywki do wcierania w płytki oraz skórę wokół nich. Mają one formę żelu, olejku lub kremu.

Dieta na mocne, zdrowe paznokcie

Na wygląd paznokci wpływ ma nie tylko to, jak o nie dbasz, ale także sposób, w jaki się odżywiasz. Jeśli twoja dieta jest monotonna, uboga w witaminy i mikroelementy, odbija się to na kondycji płytek. Dlatego szczególnie w okresie jesienno-zimowym dbaj, by na twoim talerzu nie zabrakło urozmaiconych posiłków, bogatych m.in. w witaminy A, C, E i z grupy B oraz minerały - wapń, żelazo, magnez, cynk. Jedz ryby, nabiał, jaja, mięso drobiowe, zielone warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, orzechy i nasiona.

Jeśli mimo zbilansowanej diety paznokcie są słabe, warto sięgnąć po suplement diety, czyli tabletki, np. z wyciągiem ze skrzypu polnego (bogaty w krzem - wzmacnia paznokcie).

Niezawodny pilniczek

To jeden z podstawowych przyborów do pielęgnacji paznokci. Dlatego powinien być odpowiednio dobrany. Najwygodniejsze i najtańsze są pilniczki papierowe. Paznokcie miękkie i kruche wyrównuj pilniczkiem drobnoziarnistym, np. oznaczonym symbolem 240. Mocnym i twardym paznokciom kształt nadawaj pilniczkiem średnioziarnistym, czyli 100-180. Do wykończenia maniukiuru możesz użyć polerki o ziarnistości 500. Bardzo delikatnie wygładź nią powierzchnię paznokci.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy