Reklama

Sposób na piegi

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Piegi pojawiają się przede wszystkim u osób z jasną karnacją, o włosach rudych lub blond. Choć dodają uroku, ich właścicielki zrobią wiele, aby się ich pozbyć.

Piegi powstają wskutek nierównomiernego gromadzenia się pigmentu skóry (melaniny). Niewielkie brązowe lub rude plamki najczęściej umiejscawiają się na nosie i policzkach, ale czasem też na dekolcie, szyi i plecach. Skłonność do ich występowania jest cechą dziedziczną.
Do powstania piegów może przyczynić się picie herbatek z melisy czy dziurawca i zażywanie antybiotyków lub tabletek antykoncepcyjnych.

Chroń się

Słońce powoduje wysyp piegów. Noś więc kapelusz lub czapkę z daszkiem i okrywaj ramiona. Nakładaj kremy z wysokimi filtrami.

Rozjaśnij je


Jeżeli nie lubisz swoich piegów, możesz z nimi walczyć. Wybieraj kremy rozjaśniające i depigmentacyjne (z wit. C, kwasami owocowymi i pochodną kwasu wit. A, hydrochinonem, arbutyną). Pamiętaj, że pierwsze efekty zobaczysz za ok. 6 tygodni.

W gabinecie

Możesz spróbować usunąć piegi peelingami np. kwasem glikolowym. Do złuszczania stosuje się maść rezorycynową. Piegi można też usunąć laserem.

Domowe sposoby

Przecieraj piegi tonikami, stosuj maseczki z tego, co znajdziesz w lodówce!
Zmywacz z cytryny Przemywaj skórę wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Uwaga! Skóra staje się bardziej wrażliwa!

Okład z pietruszki Pęczek natki zalej szklanką gorącej wody, a po ostudzeniu namocz gazę i połóż ją na twarz na 15 minut.

Maseczka z porzeczek Oczyszczone i umyte porzeczki rozgnieć i nałóż na oczyszczoną skórę twarzy na 15 minut.

Reklama

Tonik z ogórka Pół szklanki soku ze świeżego ogórka połącz z łyżką 45 proc. alkoholu. Codziennie przemywaj piegi.

MB

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: piegi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy