Reklama

Piękno zaklęte w herbacie

Napar z zielonych listków poprawia wygląd cery i włosów.

Strażniczka wagi

Czerwona herbata polecana jest wszystkim, którzy dbają o linię. Przyspiesza bowiem przemianę materii, a w efekcie spalanie tłuszczów. Obniża też poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Działa oczyszczająco, ponieważ usuwa toksyny z organizmu. Czerwoną herbatę należy parzyć w miękkiej wodzie, bez soli wapnia i magnezu.

Eliksir długowieczności


Liczne badania dowodzą, że regularne picie zielonej herbaty chroni nas przed chorobami i starzeniem się organizmu. Napar reguluje ciśnienie krwi, poprawia przemianę materii i zwalcza komórki nowotworowe. Pamiętajmy tylko, aby nie zalewać listków wrzątkiem, bo tracą swoje cudowne właściwości.

Reklama

Łagodzi podrażnienia

Kompresy z zielonej herbaty zmniejszają zaczerwienienia skóry i pomagają zwalczać trądzik. Można je stosować także na cerę naczynkową. Pamiętajmy tylko, aby przedtem dobrze wystudzić napar. Ciepły powoduje bowiem rozszerzanie naczyń krwionośnych i może pogorszyć stan podrażnionej skóry. Za każdym razem przygotujmy świeży napar z herbacianych listków. 

Wygładza zmarszczki

Zielona i biała herbata są najmniej przetworzone i mają najwięcej przeciwutleniaczy. Dlatego tak skutecznie niszczą wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób oraz zmarszczek. Warto codziennie pić taką herbatę, ale także przemywać nią twarz. Wyciągi z herbaty wchodzą w skład przeciwzmarszczkowych kremów oraz toników do twarzy. Regularne stosowanie takich kosmetyków pobudza produkcję kolagenu w skórze.

Rozjaśnia cerę

Opuchnięte i podkrążone oczy to zwykle efekt niedosypiania, ale także stresu czy zmęczenia. Z obrzękiem i ciemnymi podkówkami poradzą sobie kompresy z herbaty. Może być czarna, zielona lub biała. Nasączone chłodnym naparem waciki przykładamy na 10 minut do powiek.

Wzmacnia włosy

Czarna herbata jest doskonałym środkiem, dodającym blasku ciemnym włosom. Działa też przeciwłupieżowo i wzmacnia cebulki. Regularnie stosowana, przyciemnia kosmyki i nadaje im sprężystości. Osoby z jasnymi włosami mogą je pielęgnować naparem zielonej lub białej herbaty.

Stosujemy go do ostatniego płukania lub do rozcieńczania szamponu. Każdy rodzaj herbaty zmniejsza przetłuszczanie się włosów i dobrze je nawilża. A regularne wcieranie w skórę głowy mocnej herbacianej esencji zmniejsza wypadanie włosów i stymuluje ich wzrost.

Herbaciany peeling
Zawarte w herbacie flawonoidy pomogą nam uporać się z cellulitem. Zmniejszają bowiem przepuszczalność naczyń krwionośnych, co jest bardzo ważne w zwalczaniu pomarańczowej skórki. Stosujmy więc systematycznie peeling z 1/2 szklanki cukru, 5 łyżek zielonej herbaty oraz 7 łyżek oliwy z oliwek. Miksturą masujmy ciało dwa razy w tygodniu.



Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy