Reklama

Olejki na... wszystko

To najnowszy trend w pielęgnacji. Olejki do włosów, ciała i twarzy mają w ofercie niemal wszystkie firmy. Co w nich jest, że są tak dobre? Jak je stosować?

Kiedyś zawierały tylko naturalne składniki, dziś olejki często są wzbogacone o peptydy, witaminy czy retinol. I nadal wspaniale pielęgnują.

Jak powstają?

Tłoczone na zimno oleje roślinne są wspaniałym źródłem witamin, polifenoli i cennych kwasów tłuszczowych. Olejki kosmetyczne wytwarzane są w niskich temperaturach (migdałowy) lub na zimno (arganowy), przez co zachowują najcenniejsze składniki. Nie zawierają wody, dzięki czemu lepiej i dłużej pielęgnują skórę. Wchłaniają się szybciej i głębiej niż wodne emulsje, transportując przez naskórek substancje aktywne.

Reklama

Do twarzy

Olejki można stosować do każdego rodzaju skóry, także tłustej (dla niej najlepsze są preparaty z olejkami z drzewa herbacianego, sandałowego, jałowca czy paczuli). Najlepiej nakładać je wieczorem, bo mogą przejściowo powodować połysk skóry. Stosuje się je na czystą skórę lub na serum czy krem (mogą blokować ich wchłanianie). Rozetrzyj kilka kropli olejku w zagłębieniu dłoni. Przyłóż ręce na kilkanaście sekund do twarzy. Możesz też na chwilę przykryć twarz wilgotnym ręcznikiem (niektóre firmy sprzedają je w komplecie z olejkami). Następnie wmasuj olejek okrężnymi ruchami w skórę twarzy i szyi, aż do całkowitego wchłonięcia.

Do ciała - suche

Coraz większą karierę robią olejki tzw. suche. Oprócz związków natłuszczających, takich jak parafina czy oleje roślinne, zawarte są w nich suche emolienty, np. silikony. To właśnie dzięki nim kosmetyk nie pozostawia na skórze tłustej warstwy (błyskawicznie się wchłania), ale nawilża ją i chroni. Takie olejki nakłada się na całe ciało. Powinno być suche i rozgrzane (tuż po prysznicu).

Do kąpieli

Olejków eterycznych możesz użyć do kąpieli. Woda w wannie nie powinna być zbyt gorąca, aby nie tłumiła pięknego zapachu i dobroczynnych właściwości aktywnych składników. Na wannę dodaj nie więcej niż 10 kropli olejku (większa ilość może podrażnić skórę). Mieszankę wylewaj na powierzchnię ciepłej wody. Unikaj wlewania olejku pod strumień wody, bo zapach błyskawicznie się ulotni.

Na włosy

Szczycące się pięknymi włosami Hinduski codziennie lub co drugi dzień stosują tzw. olejowanie. Pójdź ich śladem - nałóż olejek na skórę głowy i na całą długość włosów (na suche lub wilgotne), trzymaj pół godziny i zmyj. Raz w tygodniu olejek pozostaw na noc. Błyszczące i odżywione włosy gwarantowane! 

Z marchewki
Bogaty w wit. A wygładza skórę, nawilża ją i regeneruje. Staje się ona jędrna i elastyczna, a zmarszczki się spłycają. Lekko brązowi skórę

Migdałowy
Ze względu na znaczną zawartość kwasów nienasyconych mocno zmiękcza naskórek i wzmacnia lipidową barierę ochronną.

Wiesiołkowy
Nawilża i odżywia skórę wrażliwą, alergiczną, suchą, łuszczącą się i dojrzałą. Reguluje pracę gruczołów łojowych skóry tłustej.

Z makadamii
Idealny do pielęgnacji łamliwych i zniszczonych włosów. Jest naturalną ochroną przed promieniami UV. Można stosować do demakijażu.

Kokosowy
Nakładany na włosy doskonale je pielęgnuje, zapewnia ich odbudowę i ochronę oraz usuwa łupież. Pielęgnuje cerę suchą, łuszczącą się i swędzącą.

MAB

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy