Reklama

Odsłoń nową skórę

Jesień to dobry czas na peelingi i zabiegi eksfoliacyjne. Złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka mobilizuje skórę do produkcji nowych, zdrowszych komórek.

Szybkie odmłodzenie

Dla cery dojrzałej, borykającej się ze zmarszczkami i przebarwieniami, złuszczanie jest bardzo korzystne. Zabiegi tego typu pobudzają skórę do rewitalizacji, a poprzez przyspieszenie produkcji włókien kolagenowych, odmładzają ją.

1. Twarz pokryta zmarszczkami wymaga silnego złuszczania. Do tego celu najlepiej nadaje się kwas glikolowy. Stosowany w zabiegach i w kosmetykach, wraz z witaminami A i E, niweluje zmarszczki, a skóra odzyskuje gładkość i wygląda młodziej.

2. Zadbaj o to, by krem na noc zawierał kwasy owocowe AHA, które powodują "rozklejenie" się komórek warstwy rogowej. Dzięki temu składniki pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają.

Reklama

3. Śmiało używaj peelingów odżywczych i wygładzających. Usuwają one obumarłe komórki naskórka, pobudzają mikrokrążenie oraz procesy regeneracyjne.

Nasza rada
Jeśli zmarszczki są naprawdę głębokie, a skóra bardzo wiotka, warto wybrać się na peeling średniogłęboki lub głęboki, z wykorzystaniem kwasu TCA albo fenolu. Tego typu zabiegi wykonuje jedynie lekarz medycyny estetycznej.

Cera wrażliwa - łagodne złuszczanie

Skóra delikatna, także ta z pajączkami, toleruje jedynie łagodne zabiegi złuszczające. Ten rodzaj cery nie wymaga częstego złuszczania. Najważniejsze jednak jest to, aby wykonywane zabiegi nie podrażniły kapryśnej skóry.

1. Dla właścicielek wrażliwej cery odpowiedni będzie peeling enzymatyczny, bez ścierających drobinek. Funkcję złuszczania przejmują tu enzymy, które rozpuszczają zrogowaciały naskórek. Stosuj peeling z lipidami i składnikami natłuszczającymi, a po nim nałóż na twarz odżywczą maseczkę.

2. Kwas migdałowy jest wyjątkowo łagodny dla skóry, może więc być stosowany przy cerze delikatnej. Nie powoduje szczypania ani podrażnień. Skutecznie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, odświeżając go.

3. Przy cerze suchej i odwodnionej sprawdzą się niskostężone kwasy: mlekowy, ferulowy. Przyciągając cząsteczki wody do warstwy rogowej naskórka, dbają one o jego nawilżenie. Kremy z kwasami o niskim stężeniu stosuj tylko na noc.

Nasza rada
Peeling kawitacyjny to wyjątkowo delikatna metoda, odpowiednia także dla skóry wrażliwej i cienkiej. Polega na zupełnie bezbolesnym usunięciu zrogowaciałych komórek za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Skóra po zabiegu jest oczyszczona i wygląda świeżo.

Gdy cera się przetłuszcza

Eksfoliacja pomaga pozbyć się stwardniałego naskórka, a także dokuczliwych zaskórników. Odpowiednio dobierając metodę, możesz zwęzić ujścia gruczołów łojowych i zmniejszyć zjawisko przetłuszczania skóry.

1. Cera tłusta doceni dobroczynne działanie kwasu pirogronowego. Oczyszcza skórę, zmniejsza łojotok i likwiduje zaskórniki. Łagodzi też stany zapalne, jest więc zbawienny przy skłonnościach do krostek.

2. Nawet dwa razy w tygodniu użyj peelingu z drobinkami. Mechaniczne ścieranie naskórka usuwa martwe komórki, wygładza skórę, poprawia jej ukrwienie i ujednolica koloryt.

3. W codziennej pielęgnacji skóry stosuj oczyszczające toniki oraz żele o działaniu peelingującym.

Nasza rada
Znaną metodą złuszczania stosowaną w gabinetach kosmetycznych jest mikrodermabrazja. W drogeriach można także kupić inspirowane tym zabiegiem kosmetyki do pielęgnacji domowej, zawierające mikrokryształki korundu lub/i diamentu.


Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama