Reklama

Ocet jabłkowy pielęgnuje skórę

Wiele z nas nie traktuje go jako eliksiru urody czy zdrowia. A warto, bo naturalny ocet jest doskonały na problemy ze skórą. Oto tylko niektóre z jego zastosowań.

Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego jest pomocny w leczeniu trądziku i w stanach zapalnych skóry. To zasługa kwasów organicznych (mlekowego, octowego i cytrynowego). Cudownie wpływa również na nasze włosy, bo jest bombą witamin (A, B, C, E i P) i minerałów (krzem, potas, siarka, żelazo). Ten skład chroni nas również przed starzeniem. Jako cudowny kosmetyk jest szczególnie polecany do cery problematycznej, ale nawilża i koi również skórę suchą i naczynkową.

Tak go stosuj

Przemywaj nim twarz jak tonikiem. Nie tylko upora się z trądzikiem, ale również będzie zapobiegał powstawaniu zmarszczek. Ważne: jeśli chcesz zastosować ocet na twarz, zawsze najpierw go rozcieńcz, aby Cię nie podrażnił. Wymieszaj szklankę przegotowanej wody z pięcioma łyżeczkami octu. Nasączonym wacikiem przemywaj twarz rano i wieczorem. Jeśli masz wrażliwą cerę, zacznij od dwóch łyżeczek octu. Przy okazji pH skóry zostanie zrównoważone, czyli nie będzie ona ani za sucha, ani za tłusta.  

Jako specyfik na przebarwienia. Cebulę posiekaj na kawałki i wymieszaj ją z trzema łyżkami octu jabłkowego. Zmiksuj w blenderze. Zmocz ściereczkę w miksturze i przecieraj nią plamy kilka razy dziennie. Taką kurację stosuj przez miesiąc.

Na siniaki, żylaki i opuchnięcia. Nasącz szmatkę mieszanką octu (na jedną szklankę wody pół szklanki octu) i owiń nią obolałe miejsce. 

Domowy ocet jabłkowy możesz przechowywać przez wiele lat. Ponoć najlepszy jest z antonówek, bo te jabłka zawierają najwięcej witaminy C. 

Zobacz także:

Reklama
Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: ocet jabłkowy | skóra | cera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy