Reklama

Moc oleju kokosowego

​Olej kokosowy znajdziesz na półkach ze zdrową żywnością, ale rafinowanego lepiej nie spożywać, lecz stosować jako kosmetyk lub lek na dolegliwości skórne, kłopoty jamy ustnej. Olej wzmocni paznokcie, sprawdzi się jako odżywka do włosów, poprawi stan dziąseł i zębów, wygładzi i odżywi skórę.

Można go też z powodzeniem stosować jako krem do opalania z filtrem SPF 2-8. Ale trzeba często powtarzać aplikację, bo tak niski filtr daje krótkotrwałą ochronę przed promieniami UV.

Dziąsła i zęby

Jedną łyżeczkę oleju kokosowego należy ssać, a gdy się rozpuści i połączy ze śliną, płucz dziąsła, a następnie wypluj. Olej kokosowy działa podobnie jak płyn do płukania zębów, wypłukuje mikroby z przestrzeni międzyzębowych oraz powierzchni dziąseł. 

Na opryszczkę i inne kłopoty skórne

Olej kokosowy zawiera sporo kwasu laurynowego, który walczy z wirusami (m.in. opryszczki) i bakteriami (trądzik). Olej kokosowy przyspieszy także gojenie się ran i otarć. Do opalania Ma naturalne właściwości chroniące skórę przed promieniami UV. Ale działa krótko. Jego właściwości porównywalne są do kremu z fitrem SPF 2-8. To niewiele, wystarczy na 15-30 min przebywania na słońcu (zależnie od karnacji). Ponadto olejek nie jest odporny na wodę i wycieranie ręcznikiem, piach, więc smarowanie skóry olejem trzeba często powtarzać. 

Reklama

Do ciała

Dobry do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się, ale też trądzikowej. Przesuszoną skórę łokci, pięt, kolan, dłoni warto smarować samym olejem kokosowym. Jest bardzo wydajny, wystarczy odrobina. 

Do twarzy

Powyżej 26°C olej kokosowy staje się płynny, można go wtedy z powodzeniem używać jako preparatu do demakijażu twarzy, także oczu. Może być używany zamiast kremu na twarz, ale lepiej łączyć odrobinę oleju z innymi kosmetykami. Do włosów. Nakładaj go na włosy  - nawilży je, wygładzi końce, zamknie łuski.

Zobacz także:


Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy