Reklama

Jak mieć piękne nogi

Chcesz je odsłonić, ale… I tu można długo wymieniać, jakie problemy miewają nogi. Rozwiąż je po kolei.

Kondycja naszych nóg to często efekt zaniedbań. W zimie, kiedy nosimy grube rajstopy, długie spodnie i kozaki, łatwo zapominamy o cellulicie i pajączkach. Tymczasem problemy mogą się nasilać. A jesień i zima to najlepsze miesiące na zabiegi laserowe, takie jak depilacja czy zamykanie naczynek. Na szczęście na działanie nigdy nie jest za późno! Wystarczy kilka tygodni, żeby twoje nogi zyskały zdrowszy i bardziej efektowny wygląd. Zabiegi pielęgnacyjne to oczywiście podstawa, ale warto też odwiedzić salon kosmetyczny i gabinet medycyny estetycznej.

Pomyśl też o diecie, która wpływa na stan skóry i np. gromadzenie się wody w organizmie. Na początek nie zapominaj o piciu wody, jedzeniu warzyw i owoców oraz zredukowaniu ilości słodyczy. Zwiększ też aktywność fizyczną. Spacery i rower to idealny trening dla smukłych łydek i ud. Nie zapominaj o stopach. Kupując nowe buty, kieruj się także ich wygodą. Oto plan działania.

Reklama

Stopa

Złuszczanie i zmiękczanie. Po zimie twoje stopy z pewnością potrzebują profesjonalnego pedikiuru. Aby utrzymać efekt, w domu raz w tygodniu sięgaj po pilnik do stóp oraz piling. Przed takim zabiegiem warto zrobić stopom kąpiel w specjalnej soli.

Co wieczór stosuj kremy zmiękczające lub nawilżające, żeby uniknąć rogowacenia pięt. W razie potrzeby sięgnij po złuszczające skarpetki.

Kolana

Pilingi i nawilżanie. Skóra w okolicy kolan ma skłonność do rogowacenia, co sprawia, że nogi wyglądają starzej. Zwłaszcza że z wiekiem naskórek złuszcza się wolniej i problem narasta. Na noc warto nakładać kosmetyki zawierające kwas glikolowy w stężeniu 12-20%. To pomoże pozbyć się martwych komórek. Dwa razy w tygodniu sięgaj po gruboziarniste pilingi, które także przyspieszą złuszczanie naskórka. Codziennie obficie smaruj kolana balsamem nawilżającym.

Naczynka

Wzmacniaj i zamykaj. Pajączki pojawiają się na nogach z przyczyn genetycznych lub przez nasz tryb życia. Zapobiegaj im, łykając witaminę K i zapewniając nogom odpowiednią dawkę ruchu. Kiedy się pojawią, stosuj specjalistyczne preparaty, np. z wyciągiem z kasztanowca. Dobrym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek np. metodą Alma Harmony XL.

Ciężkie nogi

Schładzaj i masuj. Opuchnięcia nóg to przypadłość wynikająca ze złego krążenia. Stojący i siedzący tryb pracy są tu głównymi czynnikami ryzyka. Żeby krew prawidłowo krążyła, muszą prawidłowo pracować zastawki. Wspomaga je tzw. pompa mięśniowa. Kiedy się ruszasz, mięśnie kurczą się i wypychają krew ku górze. Dlatego ważne jest, aby w czasie pracy przy biurku regularnie wstawać i poruszać nogami, np. zadzierając stopy ku górze.

Pomoże też zażywanie specjalistycznych preparatów. Jeśli problem cię dotyczy, unikaj butów na wysokim obcasie. Stosowanie chłodzących kosmetyków, masaż (np. kostkami lodu) i leżenie z nogami w górze przyniosą ci ulgę po ciężkim dniu.

Depilacja

Szybko lub na długo. Istnieje wiele metod pozbycia się zbędnego owłosienia. Którą wybrać? To zależy od wrażliwości twojej skóry, koloru włosków, progu bólu i czasu, który masz na wykonanie zabiegu. Najmniej inwazyjne jest golenie, o ile użyjesz pianki - nigdy nie stosuj maszynki na sucho. Jest to też najszybszy sposób, sprawdzi się w nagłych wypadkach. Kremy do depilacji dla skóry wrażliwej są dobrym rozwiązaniem, jeśli golenie cię podrażnia (zawsze wykonaj test alergiczny na małym fragmencie skóry).

Wosk (także w plastrach do domowego użytku), depilatory i urządzenia laserowe pomogą ci pozbyć się włosków na kilka tygodni. Jednak żeby ich użyć, musisz mieć około kilkunastu minut na depilację. Trwale usuniesz włoski, decydując się na profesjonalną, gabinetową depilację laserową, np. urządzeniem Motus AX. Zabieg należy powtórzyć 3-4 razy z miesięcznym odstępem.

Ujędrnianie

Balsamy i zabiegi. Preparaty antycellulitowe działają, o ile stosujesz je regularnie i umiejętnie aplikujesz. Mocne przesuwanie dłońmi po nogach od dołu ku górze i lekkie podszczypywanie to sposób na pobudzenie krążenia i lepsze wnikanie kosmetyku. Możesz też kupić silikonową bańkę lub masażer ze specjalnymi wypustkami. Warto stosować specyfiki antycellulitowe rano i wieczorem (sprawdź, które są rekomendowane na jaką porę dnia).

Z uporczywą skórką pomarańczową poradzisz sobie dzięki zabiegowi w gabinecie. Polecamy modelującą sylwetkę endermologię Alliance. Zabieg ten trwa jedynie 30 minut, a jego efektem jest nie tylko zredukowanie cellulitu, ale też tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Sztuczna opalenizna

Zachowaj umiar. Blade nogi wyglądają często mało estetycznie. Ze względów zdrowotnych powinnaś jednak unikać wizyt w solarium. Zwłaszcza że kosmetyki brązujące i samoopalające są teraz łatwe w użyciu i zazwyczaj nie mają charakterystycznego niemiłego zapachu. Jeśli boisz się smug i nie musisz mieć przybrązowionej skóry na jutro, zacznij stosować balsamy brązujące. Z każdym użyciem delikatnie przyciemniają skórę, a na pewno nie spowodują pojawienia się zacieków.

Chcesz szybciej osiągnąć opaleniznę? Samoopalacz nakładaj na skórę dobrze nawilżoną, dzień po pilingu. W aplikacji pomogą specjalne rękawice. Rozsmarowuj kosmetyk cienką warstwą, podłużnymi ruchami od dołu ku górze. Poczekaj aż kosmetyk dobrze się wchłonie, zanim usiądziesz i się ubierzesz.

SHOW 10/2017

Show
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy