Reklama

Gładkie ciało w zasięgu ręki

Czasami natura obdarza nas cellulitem i rozstępami. Nie załamuj się. Proponujemy program, który zlikwiduje te defekty.

Cellulit, tzw. pomarańczowa skórka powstaje, gdy dochodzi do zmian w tkance łącznej. Jego przyczyną są także zaburzenia w miejscowym krążeniu, jak również nieprawidłowo rozłożona pod skórą tkanka tłuszczowa. W jego efekcie skóra na biodrach, udach, kolanach i pośladkach wygląda bardzo nieestetycznie: jest nierówna i pofałdowana z wyraźnymi guzkami i zgrubieniami. Przy bardzo zaawansowanym cellulicie zmiany są na tyle duże, że mogą powodować ból.

Jak z nim walczyć?

Zacznij się ruszać. Ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu po 40 minut, wybieraj ćwiczenia, które lubisz, może to być jazda na rowerze, pływanie lub szybki spacer. Zmień dietę. Powinna być bogata w produkty zawierające błonnik (pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce), które poprawią przemianę materii oraz ryby przyspieszające spalanie złego tłuszczu. Pij dużo wody, najlepiej mineralnej niegazowanej. Wypłucze ona toksyny gromadzące się pod skórą. Jeśli to możliwe zmień metodę antykoncepcji, zwłaszcza jeśli cellulit ma tło hormonalne.

Reklama

Masuj ciało

Kolistymi, zdecydowanymi ruchami masuj ciało zaczynając od kostek i przesuwaj dłoń w kierunku pachwin. Następnie pięścią delikatnie uciskaj miejsca dotknięte cellulitem. Chwytaj po kolei fałdy skóry obiema dłońmi uciskaj je palcami. Na koniec posuwistym ruchem głaszcz ciało zaczynając od kostek i kierując się ku górze.

Stosuj preparaty

To najprzyjemniejszy sposób walki z pomarańczową skórką. Wybieraj preparaty z kofeiną, karnityną, wyciągiem z bluszczu i wyciągiem miłorzębu japońskiego. Stosuj je dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Pod lupą: rozstępy

Pojawiają się przede wszystkim na pośladkach, brzuchu, udach i piersiach, a nawet na bicepsach i plecach. Dają o sobie znać w postaci czerwonych lub fioletowych blizn, które następnie stają się białe lub srebrzyste. Defekt ten pojawia się u osób, które gwałtownie przytyły (ciążą, niewłaściwa dieta, sterydy). Ich skóra gwałtownie się napręża i włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry nie mogą sprostać takiemu dużemu napięciu.

Prysznic? Zimny i ciepły

Wzmocni i ujędrni skórę, poprawi w niej krążenie, a w rezultacie znacznie zmniejszy rozstępy i zapobiegnie powstawaniu nowych. Pod koniec każdej kąpieli kieruj na przemian chłodne i cieplejsze strumienie wody na obszary ciała dotkniętego rozstępami. Taki prysznic powinien trwać nie dłużej niż kilka minut. Pamiętaj, by masaż zakończyć zimnym strumieniem wody i delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem.

Sięgnij po kosmetyki

Wmasowuj je regularnie dwa razy dziennie, w obszary uszkodzonej skóry zataczając dłonią niewielkie koła przez kilka minut. Tylko wtedy jest szansa, że się jej pozbędziesz raz na zawsze.

Chwila dla Ciebie 37/2010

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: ciało | cellulit | rozstępy | pielęgnacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy