Przejdź na stronę główną Interia.pl

Farba do włosów, która zmienia kolor!

To co kiedyś było tylko marzeniem reżyserów science-fiction od teraz stało się prawdą. Powstała pierwsza farba do włosów zmieniająca kolor włosów w zależności od warunków pogodowych i bardzo możliwe, że już wkrótce będzie dostępna w sklepach!

Lauren Bowker, autorka nowatorskiego projektu od lat nazywana jest w środowisku "wiedźmą" i to nie bez powodu. Sama wychowała się w pobliżu Pendle Hill, miejsca w którym w 1612 roku wiele kobiet zostało powieszonych za rzekome morderstwa ludzi za pomocą czarnej magii. Bowker od dzieciństwa interesowała się magią i chemią, później z sukcesami ukończyła studia inżynierskie i te z zakresu projektowania ubioru i postanowiła zacząć swoją przygodę z nowatorskimi rozwiązaniami.

Reklama

Projekt THEUNSEEN szokował już kilkukrotnie - najpierw czymś w rodzaju czapki, która zmieniała kolor pod wpływem aktywności mózgu, następnie kurtką, która wyglądała inaczej pod wpływem smogu, a teraz ponownie zachwyca pierwszą farbą do włosów stale zmienia swój kolor w zależności od temperatury. Farba pod wpływem ciepłego powietrza staje się bardziej czerwona, z kolei powiewy chłodnego wiatru zmieniają ją a w szaro-błękitną. Farba miała swoją premierę kilka dni temu podczas London Fashion Week i zapowiada się, że to początek wielkiej rewolucji w koncernie kosmetycznych.

Bowker przy okazji premiery każdego ze swoich unikatowych produktów podkreśla, że przede wszystkim zależy jej, by społeczeństwo na prostych przykładach z naszego życia zrozumiało jak działają reakcje chemiczne i jak ogromny wpływ mają na nasze życie. Aktualnie projektantka poszukuje kontaktów z komercyjnymi koncernami, które wesprą ją i pozwolą jej wypuścić na rynek nowatorską farbę.

Ewelina Willmann


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje