Przejdź na stronę główną Interia.pl

Makijaż ślubny

Jak wykonać ślubny makijaż radzi Ania Galińska, mistrz makijażu Sephora.


Reklama

W makijażu ślubnym najważniejsze jest to, aby był on dopasowany do panny młodej - powinien odzwierciedlać jej temperament. To nasza osobowość ma być kluczem do znalezienia "idealnego" makijażu. Romantyczka może postawić na coś delikatnego, subtelnego, rozświetlonego. Kobieta kochająca podkreślać swoje atuty i kobiecość może wybrać coś bardziej wyrafinowanego i glamour. Przebojowe, "zwariowane" dziewczyny świetnie odnajdą się w looku zaczerpniętym z aktualnych trendów na multikolor oraz neon. Warto jednak makijaż ślubny dobrze wcześniej przemyśleć oraz przetestować kilka jego wersji oraz technik i kolorów - być może któryś z rodzajów makijażu jest dla nas stworzony.

Trendy w makijażu ślubnym 2014

Nude Look - jeden z najbardziej naturalnych makijaży. Świetlista cera muśnięta delikatnym różem na policzkach. Twarz wygląda na nieumalowaną, ale tak naprawdę podkreślamy jej naturalne piękno i kamuflujemy niedoskonałości. Cienie do oczu wybieramy w kolorach naturalnych, często na bazie beżu i brązu, ale równie dobrze mogą to być kolory pastelowe - aktualnie najmodniejsze - chłodne błękity i mięta. Lekko tuszujemy rzęsy, a na usta nakładamy kroplę błyszczyku lub delikatnej, matowej pomadki.


Focus na usta - czerwień na ustach króluje od lat, także w modzie ślubnej ale tym razem obok czerwieni mamy do wyboru także nasycone odcienie -od rózu aż po fuksje. Mocno kryjąca pomadka z wyraźnym kolorem świetnie komponuje się z klasyczną kreską na górnej powiece. Równie dobrze można postawić na bardziej eteryczne oko i użyć jedynie maskary, albo wybrać wersję mocno glamour, w której łączymy mocny makijaż oka i ust.


Postaw na oczy - dwie opcje do wyboru: przerysowana kreska zrobiona eye linerem niekoniecznie czarnym, lub roztarta cieniem, albo smoky eyes. Element wspólny to koci kształt. Oko mocno wyciągnięte ku zewnętrznej stronie, kąciki wymodelowane lekko ku górze.

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: makijaż ślubny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje