Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zadbaj o ramiona

Letnie sukienki i bluzki bez rękawów bezlitośnie obnażają nasze ramiona. Aby prezentowały się seksownie i elegancko, musisz o nie zadbać.

Skóra na ramionach bardzo szybko wiotczeje. Wiedzą o tym doskonale te panie, które w krótkim czasie zrzuciły kilka kilogramów.

Ćwicz z... wodą

Reklama

Aby zapobiec utracie jędrności skóry, powinnaś przede wszystkim ćwiczyć ramiona. To nieprawda, że staną się one przez to mniej kobiece, tak dzieje się tylko w przypadku zbyt intensywnej gimnastyki. Świetnym sposobem na wzmocnienie ramion jest wielokrotne podnoszenie wyprostowanych rąk z obciążnikami na nadgarstkach do wysokości piersi.

Możesz też użyć hantelków albo... 1,5-litrowych butelek z wodą (którą później wypijesz). Ramiona znakomicie wzmacniają ćwiczenia tzw. pompki. Jeżeli masz zbyt słabe ręce, aby je wykonywać, często odpychaj się od ściany (to tzw. pompki pionowe).

Zawsze gładkie

Często na skórze ramion pojawia się tzw. kaszka, czyli drobne krostki. Skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie dwa razy dziennie aptecznych kremów złuszczających, zawierających mocznik w wysokim stężeniu (10– 40 proc.) i kwas salicylowy.

Raz w tygodniu warto zrobić peeling ramion, np. cukrowy.

Pomocny masaż

Pamiętaj o kosmetykach ujędrniających. Ich nakładanie poprzedź intensywnym masażem pod prysznicem szorstką gąbką.

JOG

Tele tydzień 21/2011

Dowiedz się więcej na temat: ramiona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje