Reklama

Sama natura

Mogą mieć różne nazwy: naturalne, organiczne, ekologiczne lub biokosmetyki. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne substancje.

Mogą mieć różne nazwy: naturalne, organiczne, ekologiczne lub biokosmetyki. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne substancje.

Europejskie standardy nakazują, aby kosmetyk naturalny w ponad 90 proc. składał się z substancji roślinnych. A i one muszą pochodzić z upraw kontrolowanych. Zabronione pochodne Biokosmetyk nie może mieć żadnych syntetycznych barwników, aromatów ani konserwantów, zwłaszcza parabenów (pochodnych kwasu benzoesowego). To właśnie one najczęściej uczulają.

Kosmetyki naturalne nie mogą mieć także SLS i SLES (pochodne siarczanu sodu i ropy naftowej). Substancje te wysuszają skórę i wywołują świąd.

Przy produkcji biokosmetyków wykorzystuje się destylację z użyciem pary wodnej, filtrację, suszenie i mielenie. No i nie wolno ich testować na zwierzętach.

Reklama

Zrób to sama

Kawowa maseczka: łyżeczkę fusów z kawy wymieszaj z dowolnym kremem. Papkę nałóż na twarz i pozostaw na 20 min. Nie spłukuj, a jej nadmiar usuń wacikiem zwilżonym wodą. Kofeina ujędrnia, napina oraz odświeża skórę

Orzechowy peeling: utłucz lub zmiel sześć całych orzechów włoskich, dodaj do łyżki gęstego jogurtu naturalnego. Wymieszaj i masuj całe ciało.

Cukrowa depilacja: zagotuj szklankę wody, Dodaj szklankę cukru i sok z 1/2 cytryny. Zamieszaj i gotuj na małym ogniu ok.35- -45 min. Pastę przełóż do miski. Małe porcje nakładaj na skórę i pocieraj.

Maska z brzoskwiń: ugnieć dwie dojrzałe brzoskwinie, dodaj dwie łyżki mąki owsianej i wymieszaj. Maseczkę nałóż na skórę głowy i włosy. Zmyj ciepłą wodą po 40-50 min. i umyj włosy. Jest doskonała na tłuste włosy.

JOG

Tele tydzień 33/2011

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki naturalne | ekokosmetyki | kosmetyki ekologiczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy