Reklama

Pachnąca i świeża przez cały dzień

Nawet w upalne dni możemy czuć się komfortowo.

Koniec z poceniem

Z gładkiej skóry łatwo spłukać bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach potu. Mogą one jednak utrzymywać się na włoskach. Dlatego tak ważne jest golenie lub depilowanie pach, szczególnie latem.

Najlepiej robić to wieczorem, bo wtedy nie musimy stosować dezodorantu. Aby nie doszło do podrażnienia skóry, zapudrujmy ją zasypką dla dzieci. A po porannym prysznicu dobrze osuszmy pachy i użyjmy łagodnego, hypoalergicznego dezodorantu.

Stop błyszczeniu

Gdy jest gorąco, skóra wydziela więcej sebum i twarz zaczyna błyszczeć. Przydają się wtedy specjalne bibułki matujące. Przykłada się je do twarzy i delikatnie naciska. Bibułki wchłaniają tłuszcz, nie naruszając makijażu. Jeśli nie mamy bibułek, można użyć chusteczki higienicznej. Przed jej przyłożeniem spryskajmy twarz wodą termalną w spreju.

Reklama

Rada
Latem, na rozgrzanej skórze, per fumy pachną intensywniej niż zimą. Dlatego nie przesadzajmy z ich ilością i wybierajmy lekkie, kwiatowe zapachy.

Zawsze suche stopy

Latem należy szczególnie dbać o higienę stóp. Gdy mamy problem z nadmierną potliwością, moczmy nogi w naparze szałwii. Do wody można też dodać łyżkę sody oczyszczonej, która zniweluje nieprzyjemny zapach.

Jeśli uprawiamy jakiś sport, np. biegamy, to sodę wsypujmy też do sportowych butów. Wchłonie pot i usunie nieprzyjemną woń. Raz w tygodniu wykonajmy peeling, aby złuszczyć martwy naskórek. Codziennie pudrujmy też stopy zasypką z kwasem bornym (np. Alantan, Antypot).

Odświeżanie od środka

Jeśli chcemy, aby nasza skóra pięknie pachniała, dbajmy o higienę i unikajmy niektórych produktów. Nieprzyjemna woń potu powstaje po zjedzeniu czosnku, cebuli czy szparagów. Nie przesadzajmy też z czerwonym mięsem, warzywami kapustnymi i wystrzegajmy się takich przypraw, jak curry i kumin.

Nie mylmy kuminu z kminkiem. Ten drugi działa wręcz odświeżająco na naszą skórę. Podobnie jak picie herbatki miętowej czy naparu z czystka lub melisy. Do potraw dodawajmy imbir i kardamon, ponieważ oczyszczają organizm. Pamiętajmy również o piciu 1,5-2 litrów wody dziennie. Wypłukuje ona toksyny i odświeża.

Uwaga!
Picie czarnej kawy niweluje nieprzyjemny zapach potu. Podobne właściwości ma zielona herbata.


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy