Reklama

Najlepszy przyjaciel skóry

Twoja skóra stała się sucha, szorstka i szara. Nie pomagają najlepsze kremy... Co robić? Zastosuj peeling!

Peeling to znakomity zabieg, bez którego trudno wyobrazić sobie pielęgnację skóry. Dzięki niemu nasza cera wygląda młodo, świeżo, pięknie! Dzięki niemu skóra jest gładka i aksamitna w dotyku. Wreszcie - dzięki niemu nasze pośladki i uda mogą być kuszące... Warto pamiętać, że peeling jest niezbędny nie tylko dla osób, które walczą z cellulitem.

Proces odnowy komórkowej w naskórku wynosi średnio 26-28 dni, z wiekiem ulega jednak wydłużeniu. Skóra staje się matowa i ziemista, ponieważ zmniejsza się liczba podziałów komórkowych i następuje zanik żywej warstwy naskórka. Stosując peeling następuje mechaniczne usunięcie obumarłej warstwy naskórka, przyspieszenie procesu odnowy komórkowej, syntezy kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu staje się delikatna, gładka, odświeżona i elastyczna. Dlatego żadna zadbana kobieta nie powinna zapominać o regularnym poddawaniu się peelingowi.  

Reklama

Skąd się wziął?

Choć trudno w to uwierzyć, peeling znali i stosowali już starożytni. Mieszkańcy wybrzeża Morza Śródziemnego: Grecy i Fenicjanie zauważyli, że jest skuteczny sposób na zniszczoną słońcem, wiatrem i słoną wodą skórę - delikatne ścieranie naskórka. Używali do tego celu prawdziwe gąbki, po które nurkowali, następnie wycinali je i suszyli na słońcu.

Delikatne, a zarazem sprężyste szkieleciki podwodnych zwierzątek, jakimi są gąbki, idealnie sprawdzały się w roli środka ścierającego martwy, szorstki naskórek. Jednak liczył się też sam sposób ich używania. Pierwsze peelingi były stosowane w luksusowych saunach, publicznych łaźniach. Aby skóra zachowała swoją świeżość i delikatność, po zabiegu wcierano w całe ciało oliwę z oliwek.

Do dziś takie zabiegi są stosowane w regionach nadmorskich. Dlatego podczas urlopu np. w Turcji warto zainwestować w wizytę w prawdziwej saunie i zafundować sobie całą gamę zabiegów upiększających, z naturalnym peelingiem na czele. Twoja skóra będzie gładka i piękna, jak nigdy przedtem!

Dlaczego warto stosować?

Zalet stosowania peelingu jest mnóstwo: przede wszystkim stary naskórek, który sprawia, że nasza cera nie wygląda najlepiej, zostanie skutecznie usunięty. Wykonując delikatne ruchy opuszkami palców pobudzamy krążenie podskórne. Dzięki temu skóra naszej twarzy wygląda świeżo, naturalnie i pięknie. Pobudzenie mikrokrążenia jest też szczególnie ważne, jeśli chodzi o pielęgnację całego ciała, zwłaszcza tych jego partii, które dotknięte zostały cellulitem.

Dzięki zastosowaniu peelingu, grudki komórek tłuszczowych zostają systematycznie rozbite i pobudzone. Zatrzymana w nich woda jest uwolniona, ciało wygląda lepiej. Złuszczanie możemy zafundować sobie dzięki masażowi specjalną rękawicą czy myjką, które są wykonane z nylonu, frotte lub trawy morskiej, ale doskonale do tego celu nadają się także kosmetyki, których jest mnóstwo na  rynku. 

Dzięki zastosowaniu takich preparatów nasza skóra ma większą szansę na odzyskanie utraconej elastyczności. Peelingi są preparatami godnymi polecenia nie tylko dla osób z cellulitem. Każda z nas przecież marzy o gładkiej i pięknej skórze. Dlatego nawet jeśli nie masz ,,skórki pomarańczowej" pomyśl o złuszczeniu skóry przynajmniej raz w tygodniu. Warto postawić na preparaty o przyjemnej, aksamitnej konsystencji i miłym zapachu, który zachęcać będzie do pielęgnacyjnych zabiegów.

Najlepsze składniki

Zwróćmy uwagę na skład wybranego przez nas kosmetyku. Dobrze, jeśli zawiera naturalne wyciągi np. z ryżu lub bursztynu, jednak gdy wśród składników znajduje się również D-pantenol, mamy gwarancję, że nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona, a wszelkie podrażnienia zostaną złagodzone. Warto też pamiętać, że specjalne antycellulitowe kosmetyki zawierają substancje dodatkowo wspomagające odchudzanie. Do grona najbardziej skutecznych składników należą: kofeina, l- karnityna, wyciąg z alg morskich. Natomiast kwas cytrynowy w połączeniu z kwasem glikolowym wykazują silne działanie złuszczające i przeciwdziałające starzeniu się skóry.

W salonie kosmetycznym

Bardzo dobre efekty dają zabiegi stosowane w salonach kosmetycznych. Tu do wyboru jest zarówno peeling laserowy jak i np. mikrodermabrazja - pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Ale to nie wszystko, możesz także zafundować sobie mikropeeling. Polega on na usunięciu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Bardziej naturalne metody ścierania naskórka to substancje zawierające kwas glikolowy, otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Stosuje się również kwas trójchlorooctowy. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Przy regularnym stosowaniu peelingów dochodzi do poprawy sprężystości i elastyczności skóry.

Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów, co prowadzi do zatrzymania wody w głębi skóry, spłycenia zmarszczek, a także długofalowej poprawy właściwości skóry. Warto zafundować sobie też peeling mlekowy, czyli peeling chemiczny zawierający 90 % kwasu mlekowego stabilizowanego.

Kwas mlekowy jest składnikiem otrzymywanym naturalnie w procesie fermentacji mleka. Jest to peeling przeznaczony dla skór zmęczonych, matowych i suchych. Działa lekko wybielająco. Wzbudza w naturalny sposób nawilżenie skóry, dlatego jest najczęściej stosowany po zimie.

Domowe sposoby na gładką skórę

Wcale nie trzeba jechać do Turcji, zamawiać drogiego zabiegu u kosmetyczki czy wydawać fortunę na specjalne preparaty. Możesz zrobić peeling w domu, przy pomocy łatwo dostępnych środków! Wystarczy wsypać do miseczki 4-5 łyżek cukru i wlać 1/3 szklanki oliwy. Możesz też dodać kilka kropel soku z cytryny, który zawiera naturalny kwas cytrynowy.

Teraz już możesz wymasować miksturą całe ciało, ale pamiętaj by zacząć od nóg i by kierować się w górę. Zataczaj dłońmi koła zgodnie w ruchem wskazówek zegara. Pocieraj, aż cukier się rozpuści, a następnie spłucz ciało ciepłą wodą. Podobną mieszkankę możesz przygotować do peelingu twarzy, warto jednak dodać cukier o drobniejszych kryształkach.

Peeling - i co dalej?

Oczywiście sam peeling nie wystarczy by nasza skóra była piękna i aksamitnie gładka. Dlatego po zabiegu, którego celem jest skóra twarzy zastosujmy maseczkę. Teraz składniki zawarte w kosmetyku na pewno zadziałają z pełną siłą, tak jak powinny. Potem wystarczy wklepać w skórę twarzy odpowiednią ilość kremu nawilżającego. Świetne efekty dają kosmetyki z kwasem hialuronowym.

Pielęgnacja ciała po peelingu zależy od tego, czy mamy cellulit czy nie. W tym pierwszym wypadku warto zastosować specjalny żel, który sprawi, że skóra łatwiej zwalczy defekt. Jeśli jednak nie mamy "skórki pomarańczowej" wystarczy wetrzeć odpowiednią ilość nawilżającego balsamu, by cieszyć się aksamitnie gładką skórą.

Joanna Bielas

Więcej w serwisie:
Oto zabiegi kosmetyczne, z którymi lepiej poczekać do jesieni
Seksowna opalenizna nie dla każdego

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: peeling | uroda | skóra | cellulit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy