Reklama
Dobre na wszystko!

Olejki - właściwości pielęgnacyjne

Wiosenne słońce pozwoli nam wkrótce zapomnieć o zimie. Ale czy równie szybko zapomni o niej zmęczona tą porą roku skóra? Warto jej w tym pomóc, używając olejków.

Wygładzą zmarszczki i odmłodzą twarz

Dojrzałej cerze brakuje sprężystości, prawie zawsze jest zbyt sucha. Ratunkiem dla niej będzie "jedwabista" olejkowa kuracja. Śmiało sięgaj po kremy mające w składzie olejki, a także po olejki w czystej postaci. Biozgodne ze skórą, są przez nią łatwo wchłaniane. Pobudzają komórki skóry do odzyskania witalności, w efekcie staje się ona gładka i pełna blasku.

1. Zacznij od oczyszczania opartego o drogocenne oleje. Preparaty te świetnie zmywają zanieczyszczenia, jednocześnie odbudowując warstwę hydrolipidową skóry. To zapobiega utracie wody i wysuszeniu naskórka.

Reklama

2. Krem na bazie olejków najlepiej stosuj na noc. Postaw na znane olejki: arganowy, migdałowy lub nowe: olejek inca ichni (zwiększa elastyczność tkanek), olejek marula, bogaty w antyoksydanty lub tsubaki (tłoczony z nasion róży zimowej), stymulujący produkcję kolagenu w skórze, opóźniający proces jej starzenia się.

Nasza rada
Używaj olejku na różne sposoby. Jako serum: nanieś 5 kropli na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, wmasuj. Możesz dodać kilka kropli do kremu lub ulubionej maski. Jako maseczkę: nanieś 10 kropli olejku na twarz, szyję i dekolt.

Olejki do ciała - rozpieszczą skórę

Naturalny, głęboko odżywiający olejek do ciała ma dużą przewagę nad zwykłym balsamem.

Wspaniale nawilża i natłuszcza skórę, działa ujędrniająco, pomaga zapobiegać powstawaniu rozstępów.

1. Jeśli masz bardzo suchą skórę, olejki przeznaczone do kąpieli pod prysznicem i w wannie są dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Nie tylko oczyszczają, ale chronią całe ciało przed wysuszeniem.

2. Nie ma lepszego środka do masażu niż olejek. Z jego pomocą możesz bez problemu wykonać ten dobroczynny dla skóry zabieg samodzielnie. Każdy masaż poprawia ukrwienie skóry i ujędrnia ją, a jeśli użyjesz odpowiedniego olejku, możesz też zredukować cellulit, nawilżyć i natłuścić ciało.

3. Sięgnij po olejek macadamia i olej z dzikiej róży, bo poprawiają jędrność skóry i mają działanie antycellulitowe. Dodatkowo regenerują i wzmacniają skórę, sprawiając, że jest mniej podatna na uszkodzenia.

Nasza rada
Stosuj również peelingi na bazie olejków. Nie tylko złuszczają, ale i natłuszczają naskórek. Masuje się nimi lekko wilgotną skórę, a po spłukaniu wodą na ciele pozostaje lipidowa warstewka ochronna. Skóra jest gładziutka, nawilżona i elastyczna, nie wymaga już użycia balsamu.

Pielęgnacyjny olejek stosuj codziennie, zwłaszcza po wieczornej kąpieli. Nakładaj go na lekko wilgotną skórę i chwilę poczekaj, zanim się ubierzesz.

Wzmocnią i odżywią skórę rąk i paznokci

Pielęgnacja dłoni za pomocą olejków to czysta przyjemność. Olejki pomogą też na łamliwe, rozdwajające się paznokcie, które dzięki nim staną się gładkie i odporne na uszkodzenia. Nawllżą i natłuszczą skórę rąk.

1. Regenerujący olejek do paznokci wystarczy kilka razy w tygodniu wmasować w płytkę słabych, kruchych paznokci, odczekać chwilę i wytrzeć palce.

2. W szorstkie dłonie wcieraj regenerujący olejek i olej kokosowy, uznawany za najzdrowszy olej na ziemi. Świetnie regeneruje skórę, zwłaszcza wiotką i cienką. Jest idealny do rąk, wygładza je i odmładza.

3. A może skusi Cię egzotyczny olejek z nasion drzew baobabu rosnący na afrykańskiej sawannie? Dzięki bogactwu witamin penetruje skórę, ma właściwości kojące i zmiękcza skórę.

Nasza rada
Kąpiel w ciepłym olejku to dla spierzchniętych i zniszczonych dłoni prawdziwe błogosławieństwo. Do miseczki z ciepłą wodą dodaj 10-15 kropli ulubionego olejku i łyżeczkę soku z cytryny. Zanurz dłonie na 2-3 minuty, a gdy woda ostygnie, wyjmij i osusz je papierowym ręcznikiem.

W przypadku zniszczonych paznokci regenerujący olejek wmasowuj w nie wieczorem. W trakcie kuracji zrezygnuj z używania lakieru.



Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy