Przejdź na stronę główną Interia.pl

Od redakcji

Odkąd Filip Chajzer z TVN wkręcił blogerów mody, pytając o ocenę kolekcji ubrań Schleswiga-Holsteina oraz Svena Hannawalda (niemiecki skoczek narciarski), do szafiarek przylgnęła opinia amatorek. A znawcy mody ze zgrozą patrzą, jak sadzane są w pierwszych rzędach na pokazach wielkich projektantów.


Reklama


No dobrze, ale dlaczego ich blogi śledzą setki tysięcy osób? Moim zdaniem dlatego, że dziewczyny traktują świat mody jako coś dla zwykłych ludzi i mówią o nim potocznym językiem. (Pisze o tym Wojciech Staszewski w reportażu Życie jak w Madrycie, s. 82). Eksperci natomiast często robią z mody snobistyczne bizancjum, niezrozumiałe dla wielu z nas. Mierzę się z tym problemem na co dzień. "Twój STYL" chce pokazywać rzeczy wyrafinowane, piękne i wyjaśniać ich kulturowy rodowód, ale czytelniczki mniej zainteresowane piszą: "Nie bujajcie w obłokach, tylko poradźcie mi, w co się ubrać".

Próbujemy to pogodzić, proszę zobaczyć, że po każdej sesji prezentującej ciuchy ekskluzywne i nie dla każdego dostępne jest kilka stron inspiracji, jak te trendy zastosować w praktyce (s. 152). A do tego numeru TS dołączamy wyjątkowy poradnik Klasa i klasyka w modzie. Warto go zachować, bo nie opowiada o tym, co modne dzisiaj, ale zawiera uniwersalne zasady, jak skompletować taki zestaw ciuchów, by móc się ubrać na każdą okazję. Jestem pewien, że wielu osobom pomoże uniknąć sytuacji: szafa pełna, a my nie mamy co na siebie włożyć.

Jacek Szmidt - redaktor naczelny Twojego STYLU


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje