Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tomasz Kammel: Aksamitno-zalotny

​Będzie masował stopy ukochanej. Każdą rozmowę zacznie od komplementu. Tomasz Kammel nie chce tylko o sobie usłyszeć: "Interesujący, ale obawiam się, że spotkanie przy kawie by się dłużyło".

Rodzice rozstali się, gdy miał pół roku. Ojciec wrócił do Niemiec, a mama musiała radzić sobie sama. Tomek żartuje, że to przez nią jest typowym maminsynkiem. Mama pilnowała na przykład, żeby się nie garbił, wymagała skromności, minimalizmu. Powtarzała, że mniej znaczy więcej.

Reklama

Po niej Tomasz Kammel ma słabość do rzeczy ładnych, jednak prostych. Ale to babci Paulinie zawdzięcza miejsce, w którym dziś jest. "Kochała miłością bezwarunkową, którą kochać może tylko babcia. Uwielbiała moje szaleństwa, wygłupy, fantazjowanie i moje nieustanne gadanie". Bo "gadane" miał od dziecka. Jako siedmiolatek wdawał się w dorosłe dyskusje albo wygłaszał przemowy godne 17-latka. Zawsze to babcia była najwierniejszym słuchaczem.

Może także dzięki niej dziś wie, jak rozkochać w sobie publiczność. Setki tysięcy oglądają Kammela w "Pytaniu na śniadanie" czy "The Voice of Poland". Kobiety prawie zawsze wzdychają.

Z miłości potrafię...

spać na siedząco i szmuglować paliwo w czterech 20-litrowych kanistrach nocnym pociągiem. Miałem 18 lat, byłem zakochany, ona miała samochód, co implikowało problemy. Paliwa wtedy nie było, mnie czasem udawało się je zdobyć. Mieszkała w Gdyni, ja w Jeleniej Górze. Zacząłem przewozić benzynę PKP. Człowiek, gdy kocha, jest gotowy zrobić wszystko.

Pierwiastek kobiecy we mnie...

Jestem nieszkodliwym flirciarzem. Nie jestem z gruba ciosany ani z metra cięty, tylko aksamitno-zalotny.

Idę ulicą i widzę piękną dziewczynę...

Mam świetny wzrok, więc widzę ją już z daleka. Ostentacyjnie nie zwracam uwagi, żeby dać jej poczucie bezpieczeństwa. I bezczelnie po kilku krokach się odwracam. Ale tak, by świat myślał, że mam pretekst. Robię to zawsze, to silniejsze ode mnie.

Nigdy nie zaczynam rozmowy od...

"Mam wrażenie, że już się kiedyś spotkaliśmy". Bo każda, której tak mówiłem, uważała to za banalne.

W kobiecie szukam...

dobra.

Wzrusza mnie...

jej troska i bezinteresowność. Kobiety z łatwością się opiekują. To dyskretne poprawienie kołnierza, strzepnięcie paproszka z marynarki...

Wkurza...

kiedy mówi: "Nie, w porządku, nie ma sprawy, możesz iść". Choć myśli inaczej, nigdy nie da po sobie znać. Woli powiedzieć coś, co nie jest spójne: bo niby mówi miłym tonem, ale podskórnie wiesz, co to oznacza.

Kobieta zaskakuje mnie...

zmysłem kontroli. Mam wrażenie, że kobiety częściej niż mężczyźni mylą troskę z kontrolą.

W związku najbardziej boję się...

Erich Fromm w książce "O sztuce miłości" pisze o sytuacjach, które są usprawiedliwieniem do tego, by przestać wzajemnie o siebie zabiegać. I chyba czegoś takiego się boję.

Czuję się silny, gdy ona...

jest silna. Kocham kobiety, które trzymają wszystko w ryzach i dobrze radzą sobie w życiu.

Ona nie ma wstępu do...

mojego telefonu, komputera... Uwielbiam mieć tajemnice.

Mój sposób na nią...

Masuję jej stopy. To zawsze działa. Zresztą jestem fetyszystą.

Zwiałbym, gdyby...

przestała mnie pragnąć lub gdybym stał się ciężarem w jej życiu.

Zimny prysznic dla uczucia...

kiedy nagle widzisz, że się doigrałeś, bo cała jej uwaga skierowała się na innego mężczyznę. Gdy to do ciebie dociera, nie ma odwrotu.

Nie chciałbym od niej usłyszeć...

Kiedyś Grażyna Szapołowska w rozmowie ze mną zrecenzowała swoje spotkanie z Melem Gibsonem, mówiąc: "Owszem, interesujący, ale obawiam się, że spotkanie przy kawie by się dłużyło". Nie chciałbym, żeby jakaś kobieta powiedziała tak o mnie.

Gdy chcę powiedzieć jej "nie"...

Ta sama aktorka wyznała: "Kobiecie można powiedzieć wszystko: że jest brzydka, stara, głupia. Ale jednej rzeczy nie wolno: że się jej nie pragnie". To lekcja odmawiania, za którą jej dziękuję. "Nie jestem w stanie sprostać oczekiwaniom", mówię w takiej sytuacji.

Zdrada zaczyna się...

w momencie, w którym jeszcze masz siłę walczyć o miłość, a mimo to wybierasz łatwiejszą drogę.

Seks jest...

łatwy, wszystko inne wymaga pracy.

Wysłuchała Beata Biały

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje