Przejdź na stronę główną Interia.pl

Konsekwentnie podąża swoją drogą

Marek Kondrat wydał książkę z winnymi przepisami.

Warszawski Empik przy ul. Marszałkowskiej. To tu Marek Kondrat (61) spotkał się z wielbicielami swojego talentu. Po raz kolejny nie wystąpił w roli aktora promującego swój nowy film, bo z aktorstwem skończył już kilka lat temu. Teraz zaprezentował się jako... pisarz!

Kino już nie. Teraz idea promocji wina

Reklama

- W moim życiu zawodowym miałem już tyle wyzwań, że pomyślałem, że może jeszcze pozostało mi pisarstwo - mówił niedawno w jednym z wywiadów Marek Kondrat. - No dobrze! Proszę tego nie brać na poważnie - dodawał po chwili z uśmiechem na twarzy.

Szybko okazało się, że książka, Marka Kondrata, to zbiór przepisów kulinarnych "Odkrywanie smaków", która powstała we współpracy z Pawłem Wątorem i Adamem Woźniakiem, kucharzami z gdańskiego hotelu Hilton. - Razem zebraliśmy przepisy. Do tego odpowiednie wina i powiedzieliśmy swoim czytelnikom, że tak też można tworzyć dania - mówi Marek Kondrat.

Książka zrodziła się zapewne z pasji pana Marka, która wiąże się z dobrym jedzeniem, ale przede wszystkim z winem. Od kilku lat Marek Kondrat zafascynowany jest winiarstwem. Prowadzi własną firmę, która ma w Polsce 20 sklepów z winem. - W winie objawił mi się porządek i harmonia, które, jak się okazało, są zgodne z moim temperamentem - mówił w jednym z wywiadów były już aktor o swojej pasji.

Kontrakt pozwolił mu ją rozwinąć

Trzeba przyznać, że teraz książka, a wcześniej miłość do wina i odejście z aktorstwa to przemyślana i konsekwentna droga obrana przez Marka Kondrata. Na uruchomienie biznesu pozwolił mu kontrakt z jednym z banków. Ta współpraca trwa już dobrych 13 lat. A aktorstwo? To rozdział zamknięty, bo pan Marek woli pomagać w doborze wina klientom w swoich sklepach.

MJ

Życie na gorąco 47/2011

Dowiedz się więcej na temat: Marek Kondrat | przepisy kulinarne | książka kucharska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje