Przejdź na stronę główną Interia.pl

Porządek z kablami

Splątane przewody pod biurkiem czy za stolikiem, na którym stoi telewizor, to niezbyt ładny widok i utrudnione sprzątanie. Pomożemy uporać się z tym problemem.

1. Schowajmy kable w specjalnym pudełku, które można kupić w sklepie, np. IKEA. Pojemnik łatwo też zrobić samemu, choćby z pudełka po butach.

2. Gdy kable są za długie, zwińmy je, żeby nie zalegały na podłodze. Owińmy nadwyżkę kawałkiem papieru i oklejmy taśmą. Kartka uchroni kabel przed śladami kleju z taśmy.

3. Dobrym sposobem na ukrycie przewodów jest podwieszenie ich pod blatem biurka lub stolika pod telewizor. Warto kupić za ok. 20 zł specjalną drucianą maskownicę i przykręcić ją do blatu od spodu. Potem zawieszamy lub kładziemy na niej przewody.

4. Kable biegnące z odległego miejsca w pomieszczeniu do gniazdka można ukryć za specjalną listwą przypodłogową.

5. Nad chaosem pod biurkiem zapanujemy też, montując w blacie tzw. mediaporty. Są to urządzenia pozwalające na wygodny dostęp do gniazd zasilających bezpośrednio na blacie biurka.

6. Podłączone do listwy przewody od monitora, drukarki i innych urządzeń na biurku można ukryć w pionowym kanale kablowym. Przymocowany do biurka wygląda jak część mebla. W sprzedaży są też podwieszane poziomo kanały kablowe, które można przykręcić do blatu biurka czy stołu.

Reklama

Zobacz także:


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama