Reklama

Jak ułatwić sobie przygotowywanie posiłków

Doświadczone gospodynie znają triki, które znacznie skracają czas przygotowywania posiłków. Wypróbuj je i przekonaj się, jak przyjemną i niestresującą czynnością może być gotowanie.

Łatwiejsze gotowanie

Cebula błyskawicznie się usmaży, jeśli lekko oprószysz ją sodą oczyszczoną. 

Warzywa strączkowe (groch, fasola) szybciej zmiękną, jeśli do gotowania dodasz płaską łyżeczkę sody oczyszczonej. Nie obawiaj się, że zmieni smak potraw - taka jej ilość w grochówce będzie niewyczuwalna. 

Wyjęte z lodówki twarde masło nie daje się pokroić? Zetrzyj je na tarce. Maślane wiórki szybciej zmiękną, nawet już po dwóch minutach. W takiej postaci możesz je wrzucić do sosu.

Aby ścierany żółty ser nie przyklejał się do tarki, posmaruj ją cienką warstwą oleju. Ser ścieraj zaraz po wyjęciu z lodówki, kiedy jest twardy (miękki zaklejać będzie oczka tarki). I najlepiej bezpośrednio przed dodaniem do potrawy, żeby nie wysechł. 

Reklama

Panierka nie będzie oddzielała się od ryby, gdy do roztrzepanych jajek wlejesz łyżkę oleju. Rybę kładź na mocno rozgrzany tłuszcz - ładnie się usmaży, a tłuszczem nie nasiąknie. 

Rozbijane mięso na kotlety nie będzie pryskać po całym blacie, jeśli włożysz je do woreczka foliowego. 

Korzeń imbiru jest powyginany i nożem trudno się go obiera? Skórkę ścieraj łyżeczką do herbaty - poradzi sobie z wypustkami i dotrze w każde zagłębienie na korzeniu.  

Przypaloną zupę da się uratować

Włóż do niej kromkę chleba - ze skórką. Pozostaw na 15-20 minut (nie gotuj). Zdejmij garnek z ognia. Po 20 minutach wyjmij kromkę. 

Włóż do niej połówkę cebuli. Gotuj przez kilka minut, a po smaku spalenizny nie będzie śladu. 

Nie mieszaj przypalonej zupy. Przelej ją do drugiego, czystego garnka. 

Zobacz także:

Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy