Reklama

Zadbaj o linię bez wyrzeczeń

​Poznaj zasady wyboru właściwych produktów, a najesz się do syta i nie przytyjesz.

Na śniadanie jajko

Pierwszy posiłek powinien być pożywny i na długo zaspokajać głód. Te wymagania w pełni spełnia jajko. Ma niewiele kalorii. Zawiera mnóstwo witamin i mikroelementów. Jest świetnym źródłem białka, które pomaga schudnąć. Nie dopuszcza również do gwałtownego podwyższenia, a potem spadku poziomu glukozy we krwi i dotkliwego uczucia głodu. Po zjedzeniu jajka lub dwóch na miękko, jajecznicy albo omleta bez tłustych dodatków na pewno nie przytyjesz. 

Obiad z przyprawami

Przyprawy to kolejny skuteczny sposób zapobiegania nadwadze. Wiele z nich poprawia przemianę materii i przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Dodawaj do potraw: 

Reklama

- kurkumę - usprawnia pracę wątroby i ułatwia trawienie. Wymieszaj ją pół na pół z czarnym pieprzem. Zawarta  w nim piperyna wzmacnia działanie kurkumy. Osłabia też aktywność genów odpowiedzialnych za tworzenie się nowych komórek tłuszczowych;

- pieprz cayenne - zawiera kapsaicynę, która rozgrzewa i przyspiesza spalanie tłuszczu. Hamuje też apetyt na słodkie i tłuste potrawy;

- cynamon - pobudza trawienie i reguluje poziom cukru we krwi, zapobiegając napadom głodu. 

Kolacja z błonnikiem

Ostatni posiłek w ciągu dnia powinie zawierać sporo błonnika. Pokarmy z tym składnikiem szybciej zaspokajają głód i zmniejszają wchłanianie cukrów oraz tłuszczów. Na kolację zjedz np. kanapki z ciemnego pieczywa z dodatkiem warzyw: ogórka, pomidora. Możesz położyć na niej plaster wędliny z indyka, która zawiera tryptofan ułatwiający zasypianie.

>>> O złotych zasadach diety przeczytasz na następnej stronie <<<


Pożywne przekąski

Nie przytyjesz jedząc między posiłkami. Pod warunkiem, że będą to zdrowe przekąski, np. migdały z mnóstwem błonnika i magnezu. Garść (ok. 30 sztuk) wystarczy na trzy nietuczące przekąski dziennie. Taka ilość to tylko 172 kcal, czyli ok. 57 kcal jedna przekąska. Batonik czekoladowy ma ich aż 140 i zaspokaja głód tylko na chwilę. 

Częściej i mniej

Jedz regularnie 5-6 niewielkich posiłków dziennie. 

Nie spiesz się. Dokładnie przeżuwaj każdy kęs, wtedy szybciej poczujesz się syta. 

Zadbaj o miłą atmosferę. Układ trawienny potrzebuje spokoju i wyciszenia. 

Więcej pij. Ssanie w żołądku nie zawsze jest objawem głodu. W ten sposób organizm może także dopominać się o wodę. Potrzebujesz jej co najmniej 1,5 litra dziennie.

Zobacz także:

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy