Siła elegancji

Elegancja w wielu sytuacjach może nam pomóc zyskać na pewności siebie, a przy tym wyjątkowo wyglądać i rewelacyjnie czuć się samemu ze sobą. Jest ona niezbędna w sytuacjach służbowych a także w czasie ważnych uroczystości. Tym, co stanowi o sile elegancji, jest przede wszystkim prostota, dopasowanie do sylwetki a także idealna kompozycja kolorystyczna. Nie chodzi tu nawet o wytworność czy bycie damą, ale o subtelną nutę kobiecości.

Elegancko, ale subtelnie!

Najważniejszą zaletą tego stylu jest umiar. W kontekście garderoby mówić będziemy o stonowanych kolorach i połączeniach, unikaniu abstrakcyjnych i krzykliwych wzorów a także wybieraniu prostych krojów. Takie cechy powinny mieć również makijaż i dodatki. Elegancja to pewien sposób bycia, to takie kompletowanie garderoby, by móc z poszczególnych jej elementów tworzyć bardzo ciekawe zestawienia. Świetnie byłoby, aby uszyte zostały z jakościowo dobrych materiałów, takich jak bawełna, len, czy nawet jedwab. Co równie istotne, powinniśmy o nie odpowiednio dbać, by jak najlepiej leżały na sylwetce. Dzięki temu okazje takie jak rozmowa kwalifikacyjna, przemówienie na konferencji, odbieranie nagrody czy nawet służbowa kolacja zawsze będą miały świetną oprawę.

Ważne momenty

Rozmowa kwalifikacyjna zarówno o pierwszą, jak i każdą kolejną pracę, to dość duży stres. Każdorazowo, przygotowanie do rozmowy generuje szereg pytań o to, jak się ubrać, by zaprezentować się dokładnie tak, jak potrzeba. Biurowy dress code jest dość specyficzny, ale coraz częściej można spotkać kreacje, które stawiają na elegancki, wygodny luz. To efekt trendów casualowych, które dość mocno odbijają się na wszystkich przestrzeniach naszego życia. Oczywiście wiele zależy od tego, o jaką pracę będziemy się starać - inne wymagania będą stawiane przed asystentką zarządu, a inne przed pracownikiem w branży kreatywnej. Pierwsze wrażenie, jakie zrobimy na osobie rekrutującej, będzie często ważniejsze od tego co napisaliśmy w CV, a nawet najlepszych referencji.

Liczy się pierwsze wrażenie

Niewątpliwie rozmowa o pracę to sytuacja służbowa i w tych kategoriach powinniśmy również dobierać garderobę. Obecnie styliści zalecają sięganie po pewnego rodzaju kompromis pomiędzy outfitem biznesowym a smart casual. Warto sprawdzić dokładnie, jakie zasady panują w firmie, jak ubierają się pracownicy i czego dokładnie będzie się od nas wymagać. Z pewnością powinniśmy prezentować się schludnie i gustownie, w związku z czym wybór jeansów może nie być najlepszym pomysłem. Poza materiałami i fasonami warto również dobierać kolory w taki sposób, aby czuć się w nich dobrze i dodatkowo budzić zaufanie, a także podkreślać kompetencje.

W co się ubrać?

Przede wszystkim strój na rozmowę kwalifikacyjną nie powinien być wyzywający. Z założenia ramiona powinny być zakryte, dekolt niewielki, a spódnica najlepiej by sięgała do kolan. Do tego warto dobrać eleganckie buty, jednak również ten aspekt powinniśmy potraktować z należytą starannością - nie powinny być to z pewnością kilkunastocentymetrowe szpilki. Aby zachować istotę elegancji, nie powinno się eksponować logotypów drogich marek czy też przesadnej ilości biżuterii i dodatków.

Spódnica zamiast spodni

Spodnie są synonimem wygody i niewątpliwie bez problemu dobierzemy do kreacji także ich eleganckie warianty, na przykład z klasycznym kantem. To doskonały element w połączeniu z bluzką, koszulą a także marynarką - zestawienie tego typu stworzyć może świetną kobiecą wersję klasycznego męskiego garnituru. Niemniej jednak, to w dopasowanym fasonie spódnicy, których szeroki wybór znajdziesz na MODIVO, panie nie tylko prezentują się zazwyczaj lepiej, ale również szybciej budzą zaufanie oraz autorytet. Ciekawym rozwiązaniem jest również klasyczna sukienka, do niej jednak niezbędne są rajstopy, nawet wówczas, kiedy temperatury nie zachęcają do takiego rozwiązania.

Eleganckie zestawy na co dzień i na specjalne wyjścia

Poza dobraniem odpowiednich ubrań i dodatków, warto bardzo dokładnie przyjrzeć się kolorystyce. Na rozmowie o pracę bezpiecznym rozwiązaniem będą kolory neutralne i ich bazowe odcienie. Możemy łączyć ze sobą na przykład biel, écru, beż, granat czy czerń. Modne są również akcenty pastelowe, jednak o lekko szarym, nieintensywnym odcieniu. Zawsze warto jednak sięgać po klasykę - bazą eleganckich kreacji może być brąz niemalże we wszystkich odcieniach.

Dobierając konkretne fasony, warto kierować się zasadą, że klasa, skromność i minimalizm powinny cechować wszystkie elementy garderoby a także makijaż, fryzurę i zachowanie. Ubrania powinny być dopasowane, ale nie obcisłe. Talię można podkreślić na przykład delikatnym paskiem, a spódnice czy sukienki najlepiej prezentują się, jeśli mają ołówkowy kształt i kończą się na wysokości kolan.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy