Dotacja na otwarcie salonu fryzjerskiego znów w Twoim zasięgu! Sprawdź jak ją otrzymać

Otwarcie salonu fryzjerskiego może być pierwszym krokiem w dobrą stronę – w stronę nieograniczonych możliwości rozwoju zawodowego oraz prowadzenia opłacalnego i satysfakcjonującego biznesu.

Otwarcie salonu fryzjerskiego może być pierwszym krokiem w dobrą stronę - w stronę nieograniczonych możliwości rozwoju zawodowego oraz prowadzenia opłacalnego i satysfakcjonującego biznesu. Jeśli planujesz podążyć w tym kierunku, koniecznie sprawdź z jakich możliwości wsparcia możesz skorzystać. Bezzwrotna dotacja na start z pewnością pomoże Ci wejść w branżę bez większych finansowych turbulencji. Po związanym z pandemią okresie zawieszenia przyznawania pieniędzy, znów ruszają nabory wniosków o dotacje. Na tę wiadomość czekało wiele osób. W zależności od urzędu, może być to spory zastrzyk gotówki - w 2020 r. to nawet 30 tys. zł. Jak ją otrzymać? Podpowiadamy.

Marzenia się spełniają, tylko daj sobie pomóc!

Sektor usług fryzjerskich w ostatnim czasie rozwijał się w Polsce bardzo dynamicznie. Choć tegoroczna kryzysowa sytuacja związana z COVID-19 zastopowała na kilka tygodni całą branżę beauty, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne stają już na nogi i znów nabierają wiatru w żagle. Na brak klientów narzekać nie mogą, bo chętnych, by korzystać z profesjonalnych usług w dziedzinie dbania o urodę nie brakuje nigdy. Nie brakuje również młodych fachowców, którzy postanawiają próbować swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu. Jesteś jednym z nich i marzysz o tym, by otworzyć swój salon fryzjerski, ale boisz się, że coś pójdzie nie tak? Nie wstydź się swoich obaw, bo własna firma to bardzo poważna decyzja. Pamiętaj jednak, że skok na głęboką wodę będzie znacznie łatwiejszy, jeśli dostaniesz dotację z urzędu pracy. Od czego zacząć?

Przede wszystkim jeśli chcesz otrzymać dotację na otwarcie salonu fryzjerskiego, czy też innego biznesu, musisz być zarejestrowany w urzędzie jako osoba bezrobotna. Od jakiego czasu musisz tam figurować - to zależy od danego urzędu (szczegółowe zasady sprawdzisz na stronie swojego PUP-u). Nie możesz też być studentem, chyba, że studiujesz zaocznie. Urząd pracy określa również czas, w jakim nie mogłeś prowadzić wcześniej własnej działalności (zwykle to rok wstecz). Pamiętaj też, że nie możesz złożyć wniosku do dwóch lub więcej różnych urzędów.

Dotacja z urzędu pracy - jak wypełnić wniosek?

Jak wypełnić wniosek o dotację na salon fryzjerski? To również zależy od urzędu, jednak w większości przypadków koniecznym elementem wniosku jest tzw. biznesplan. Nie ma się jednak czego obawiać, bo to nic innego jak zwykłe rozplanowanie wydatków. Musisz przedstawić urzędnikom listę rzeczy, na które wydasz pieniądze z dotacji. Przejrzyj więc oferty sklepów, które w swoim asortymencie mają wyposażenie salonów fryzjerskich. Najkorzystniejsze cenowo na pewno będą oferty w internecie. - Codziennie odbieramy telefony i maile od fryzjerów, którzy planują otworzyć swój salon i rozglądają się za wyposażeniem. Mamy spore doświadczenie w tej dziedzinie i wiemy jak im pomóc. Fryzjer, który stara się o dotację, potrzebuje po pierwsze dobrej porady dotyczącej sprzętu, a po drugie konkretnej i atrakcyjnej cenowo wyceny, którą będzie mógł zawrzeć we wniosku. U nas znajdzie to wszystko. Pomagamy wykorzystać dofinansowanie jak najlepiej poprzez indywidualnie ustalane wyceny, które klienci wykorzystują w biznesplanach. Mamy też atrakcyjny system punktowy i specjalne, niższe ceny dla salonów, dlatego wielu początkujących fryzjerów zostaje z nami na dłużej - mówi Tomasz Korzeniewski z internetowej hurtowni fryzjerskiej www.fryzomania.pl

Otwarcie własnego salonu - gra warta świeczki?

Pamiętaj, że jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, przez co najmniej rok będziesz musiał prowadzić działalność, by nie musieć zwracać dotacji. Ryzykowne? Niekoniecznie, jeśli tylko masz dobry pomysł na swój salon fryzjerski, a przede wszystkim kochasz tę pracę. Zdobycie i zatrzymanie klientów zależy oczywiście w dużej mierze od umiejętności pracowników salonu, czy jego lokalizacji, jednak nie bez znaczenia jest też wygląd wnętrza. Liczy się pierwsze wrażenie! Dlatego spraw, by już na pierwszy rzut oka, Twój salon kojarzył się z miejscem przyjaznym i miłym, ale przede wszystkim - w 100 procentach profesjonalnym. Żeby tak było, potrzebne Ci będą porządne i wygodne meble fryzjerskie oraz dobrej jakości, markowy sprzęt taki jak myjnie fryzjerskie, suszarki, prostownice do włosów itp. Nie zapomnij więc ująć ich w wycenie przygotowywanej dla urzędu pracy. Kolejny wydatek to kosmetyki fryzjerskie, te jednak zwykle "nie mieszczą się" w dotacji. Możesz jednak już na etapie wyceny sprzętu, wynegocjować dla siebie atrakcyjne ceny całego asortymentu w hurtowni fryzjerskiej. Nie sugeruj się cenami ze stron internetowych - jeśli planujesz większe zakupy, zawsze warto zapytać o indywidualną wycenę.

.
Dowiedz się więcej na temat: fryzjer | salon | wsparcie
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy