Czym charakteryzują się materace twarde firmy Hilding?

Wybierając twardy materac, warto sięgnąć po sprawdzone i wysokojakościowe rozwiązanie, które będzie nie tylko komfortowe, ale - przede wszystkim - nie zrobi nam krzywdy. Sprawdzamy, jak zbudowane są najlepsze materace na rynku od Hilding Anders.

Kto powinien sięgnąć po twardy materac?

Twardość materaca jest jednym z najważniejszych parametrów sprzętu. Rozwiązanie dobrze dobrane pod kątem twardości będzie wygodne, a także - co ważniejsze - zapewni optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Kupując materac odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb, masz gwarancję, że sylwetka nie będzie się na nim zapadać, a w konsekwencji wykrzywiać się i deformować.

Dotychczas wierzono, że twardy materac jest najlepszym wyborem dla osób, które borykają się z bólami pleców. Nie jest to do końca prawdą. Zbyt twardy sprzęt może być równie szkodliwy jak mięciutkie, pozbawione wsparcia pianki. Zwłaszcza w przypadku drobnych osób, twarde podłoże będzie generować nadmierny nacisk na poszczególne partie ciała, a tym samym blokować przepływ krwi i powodować cierpnięcie kończyn. Na takim materacu ciężar nie rozkłada się równomiernie, a kręgosłup przyjmuje niezdrową pozycję (przypomina kształtem podwieszony most).

Twarde materace - pod warunkiem, że będą prawidłowo dobrane - mogą być zbawieniem dla osób z problemami ortopedycznymi. Dla kogo zatem dedykowane jest sztywne podłoże do snu?

  • dla najcięższych użytkowników powyżej 80 kg, którzy potrzebują solidnej podpory dla pleców,
  • dla osób, które śpią na plecach lub na brzuchu (pozycja na boku wymaga miększego podłoża, które będzie właściwie amortyzować ramiona i biodra),
  • dla seniorów i dorosłych użytkowników ze schorzeniami układu kostno-mięśniowego,
  • dla osób, które preferują twarde materace.

Co wyróżnia twarde materace Hilding?

Nie wszystkie twarde materace będą działać w identyczny sposób. Prześledźmy, na przykładzie modeli z oferty Hilding, jakie powinno być dobre, prozdrowotne rozwiązanie:

1) o ergonomicznym kształcie

Warto zauważyć, że materace Hilding nie są równomierne twarde. Chociaż różni je dominujący stopień twardości, wszystkie modele posiadają ergonomicznie wyprofilowaną powierzchnię - tzw. strefy podparcia o odmiennej sztywności. Różne obszary twardości w materacach piankowych powstają poprzez konturowanie pianek, a w materacach kieszeniowych - różnicowanie zagęszczenia sprężyn. Twardy sprzęt wyposażony w siedem stref twardości bardzo efektywnie dopasowuje się do krzywizn ciała, dzięki czemu mięśnie i stawy są odciążone, a organizm zyskuje najlepsze warunki do regeneracji.

2) zbudowane z najlepszych materiałów

Produkty Hilding są cenione ze względu na wysoką jakość. W procesie ich produkcji stosuje się wyłącznie nieszkodliwe, dobre gatunkowo surowce, czego potwierdzeniem są przyznane im certyfikaty Oeko-Tex® i Znak Jakości AEH. Skonstruowane z najlepszych materiałów, twarde materace są gwarancją bezpieczeństwa (kwestia ta jest szczególnie istotna w przypadku wymagających konsumentów, seniorów i obłożnie chorych).

W ofercie producenta znajdziemy więc twardy materac termoelastyczny Hilding Salsa wykonany z rewolucyjnej pianki, używanej wcześniej w rakietach NASA, higieniczny materac lateksowy Hilding Melody czy bardzo twarde materace sprężynowe z najwyższej półki, np. Hilding Pasodoble wzmocniony matą kokosową i warstwą sizalu. To, jaki materac wybrać będzie zależeć od wielu czynników, w tym twoich osobistych upodobań.

3) wysoko przewiewne

Twarde materace często powstają z gęsto zbitych materiałów, w obrębie których obieg powietrza może być utrudniony. To dlatego rozwiązania Hilding zostały wyposażone w zaawansowane mechanizmy wentylacji, które wspomagają bieżące odprowadzenie ciepła i nie dopuszczają do gromadzenia wilgoci w wewnętrznych warstwach sprzętu. Pod tym kątem najlepiej wypadają materace sprężynowe uzupełnione o antybakteryjną warstwę lateksu, np. Hilding Makarena i modele piankowe o niejednolitej, otwarto-komórkowej strukturze takie jak Hilding Melody czy Hilding Foxtrot. Przewiewność sprzętu zwiększa także możliwość przewracania i użytkowania materaca po obu stronach, np. w dwustronnym modelu Hilding Rock & Roll.

4) o wysokim komforcie snu

Wbrew pozorom, nawet twardy materac może być niezwykle komfortowy. W modelach Hilding odczucie miękkości, przy zachowaniu odpowiednio twardej bazy, zwiększają pianki użyte w wierzchniej warstwie materaca. To one, w połączeniu z aksamitnym pokrowcem, zapewniają przyjemne wrażenie otulenia przez tkaninę i większą miękkość podłoża.

W tym celu świetnie sprawdza się także dodatkowy materac nawierzchniowy. Topper może posłużyć do modyfikacji twardości (jeśli okaże się, że kupiłeś zbyt miękki/twardy materac), wyrównania powierzchni spania i do podniesienia poczucia wygody. Do polecanych rozwiązań należy np. cieniutki Hilding Tenor skonstruowany z chłodzącej pianki FloFom, który doskonale odnajduje się w sypialniach osób, które nadmiernie pocą się nocą.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy